Мінскі міжнародны фестываль кароткаметражных фільмаў «Кiназмена» - штогадовая культурная падзея Рэспублікі Беларусь. Фестываль праходзіць пад патранажам беларускага саюза кінематаграфістаў і ўхвалены міністэрствам культуры Рэспублікі Беларусь.

Арганізатары запрашаюць рэжысёр і прадстаўнікі фільмаў і забяспечвае ім бясплатнае пражыванне ў камфартабельнай гасцініцы г. Мінск на час правядзення фестывалю.

У конкурснай праграме адбіраецца 30 лепшы з некалькіх тысяч дасылайце на фестываль прэм'ер кароткаметражных фільмаў з усім светам.

Фестываль уяўляе працу айчынная і замежныя кінематаграфісты, адабраныя члены журы, як лепшы, і разам з гледачамі выбірае пераможца. Таксама прадугледжваецца пазаконкурсная праграма з фільмаў, які не ўвайшоў у асноўным конкурсе, але які ўяўляе цікавасць для гледачоў.

Фестываль 2020 года будзе праходзіць у сеткі кінатэатраў "Silver Screen" горада Мінска і паралельна ў гарадах Беларусі 18-20 верасня.

Пачатак фестывалю і цырымонія адкрыцця адбудзецца 18 верасня ў 18:30 у кінатэатры VOKA CINEMA by Silver Screen ў ТРЦ ​​"Dana Mall", г. Мінск, вул. Пятра Мсціслаўца, 11 / Зала 5

Закрыццё фестывалю і ўзнагароджанне і паказ фільмаў пераможцаў адбудзецца 20 верасня 18:00 у кінатэатры VOKA CINEMA by Silver Screen ў ТРЦ ​​"Dana Mall", г. Мінск, вул. Пятра Мсціслаўца, 11 / Зала 5

Праграма фестывалю будзе апубликавана у вераснi 2020г.

Гран-пры Фестываля - найлепшы фільм па ітогам галасавання жюры і зрытэлей

Пераможца па выніках галасавання журы

Пераможца па галоўным галасаванні Зрителей

Пераможца па галоўным галасаванні прадстаўляюць СМІ

Спецыяльная прэмія Беларускага

Пераможца ў жанры "Ужасы" па галосным галасаванні жюры і зрытэлей



           


Фільмаў : 0 Краін : 0

 

Гледачам

<Перши дзень

8 BYN

01-04.05 19.30 -->
Навiны пра нас #kinosmena #kinosmenafest

Удзельнікам

Падача заяўкі адкрыта.

СМІ

Для кантакту:

Антанiна Брадовiч

+375 29 1956037

kinosmena.com@gmail.com

Партнёрам

Стаць нашым партнерам можна даслаўшы Вашу прапанову на info@kinosmena.com альбо набраўшы
+375 29 6502 802

Лога

Валанцёрам

Хочаш быць у нашай камандзе фестывалю «Help team»? Ваша дапамога спатрэбіцца ў перакладзе, SMM, капірайтынгу, дызайне макетаў, маркетынгу, pr, фота-відэа.

Каардынатар:
+375 29 3174925 Кацярына

 
Дзмітрый Астрахан

Дзмітрый Астрахан

старшыня журы
Расейскі рэжысер тэатра і кіно, акцер, заслужаны дзеяч мастацтваў РФ. Уладальнік кінапрэмій Ніка (2012г. ) і ММКФ (1991 г.)

Віктар Васільеў

Віктар Васільеў

старшыня РГА«Беларускі Саюз Кінематаграфістаў», эксперт па кінематаграфіі Міністэрства Культуры

Ігар Асмалоўскі

Ігар Асмалоўскі

Беларускі рэжысер, сцэнарыст, акцер, выпускнік Беларускай дзяржаўнай акадэміі мастацтваў, заснавальнік фестывалю КиноСмены

Павел Гуменнікаў

Павел Гуменнікаў

Латвійскі рэжысёр, уладальнік Гран-Пры Kinosmena 2017 і прызёр Manhattan Short Film Festival 2017

Ганна Ефременко

Ганна Ефременко

прадстаўнік журы ад СМІ, кінакрытык, член Міжнароднай федэрацыі кінапрэсы FIPRESCI

Лiлiя Магамадова

Лiлiя Магамадова

Старшыня журы конкурсу Kinosmena Best Horror Film . Лілія - праўдзівы кінаман і беларускі кіназнаўца, адданы жанру

Сяргей Макарэй

Сяргей Макарэй

Дацэнт кафедры звукорежиссуры Беларускай дзяржаўнай акадэміі мастацтваў, дыректар Радыё Культура

Віктар Бандаровіч

Віктар Бандаровіч

Кінааператар-пастаноўшчык «Беларусьфільм» (больш за 300 работ), першы сакратар «Беларускага Саюза Кінематаграфістаў». Выпускнік УДІКА

 
Сязон Назва Рэжысёры
2020 Вам нужны новые заказы? 497137
2020 Медицинские маски оптом, от прямого производителя! 824843
2020 The water spring Carlos Ignacio Trioni Bellone
2020 Вам необходимы новые клиенты? 872573
2020 Семья Андреев Владислав
2020 A Hidden Word Daniel T. Halsall
2020 Teacher Ibadylla Adzhibaev
2020 "Мальчик Христов" Александра Казанцева
2020 He Wasn’t a Taxi Driver Reza Hashemi
2020 Чорний Буйвіл (Black Buffalo) Мишель Гошар
2020 Свояки Дмитрий Каргаполов
2020 Собака Федор Бабенко
2020 Черновик Ольга Аликберова
Сязон Назва Рэжысёры
2019 Eavesdropper Ahmet Toğaç
2019 Aniko Anna Harutyunyan
2019 На лодке Байзак Маматалиев
2019 STALAG III-C Jason Rogan
2019 Жду тебя Евгения Юстус
2019 Дальше ничего Хлопьева Ангелина
2019 Tradition Zhanuzak Mamytov
2019 A Hidden Word Daniel T. Halsall
2019 REFLEKTION Juma Rustamov
2019 Секреты Ростовского кремля Люлина Юлия Алексеевна
2019 Современное искусство Кодаров Максим
2019 bikini Viqas Xinn
2019 g{I}rl [2020] B-side Viqas Xinn
2019 g{I}rl [2020] A-side Viqas Xinn
2019 S Ilya Sherstobitov
2019 The farewell Zhanyshov Karash
2019 A Friend 2.0 Alexander Zarechnev
2019 Ribakit Ksenia Ciuvaseva
2019 Nothing but the pipes Kristina Sidorova
2019 Blue Queen Sarah AL ATASSI
2019 Morning Dew Julie Colly
2019 From childhood Щекатурин Павел
2019 Baina Lilit Petrosyan
2019 Sandwichmaker
2019 Waran
2019 Cover Vahid Alvandifar
2019 Scratched by Memory Alex Vidigal
2019 Nadir Fábio Rogério
2019 GRIEF THERAPY Maria Vorobyova
2019 BUDDY Alexander Malinin
Сязон Назва Рэжысёры
Будуць апублікаваны да пачатку фестывалю
Сязон Назва Рэжысёры
Будуць апублікаваны да пачатку фестывалю
Сязон Назва Рэжысёры
2016 Champion Måns Berthas
2016 Эстафета Михаил Пархоменко
2016 ОД1Н Валерий Новичков
2017 Just go! Pavel Gumennikov
2017 ВРЕМЯ ПОСЛЕДНИХ РОМАНТИКОВ Светлана Суханова
2017 СТРЕЛА Евгений Никитин
2018 Поговори со мной Игнат Качан
2017 A Whole World for a Little World Fabrice Bracq
2017 Людоед Alexander Vysokovskiy
2017 THE CHOP  Lewis Rose
2017 The Last Chance Igor Vasilyev
2017 Пустите детей. Александр Домогаров
2018 MOUSSE John Hellberg
2018 Наше всё Елена Судак
2019 Countryside Pierre Mouchet
2019 Burqa City Bracq Fabrice
2019 Soothe my Sorrows Oksana Sadova
2019 Skin Guy Nattiv
2019 Aquarium Lorenzo Puntoni